Yarışma
Sonuçları
Yakında
Sitemizde!

Büsan Okuyor Hakkında

Yarışmamızın amacı; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırma; onları sözcüklerin zengin dünyasıyla buluşturma; farklı düşünme, araştırma, dili güzel ve etkili kullanabilme becerisini geliştirmenin yanında onları milli ve manevi yönden en güzel şekilde yetiştirmektir. Düzenlemiş olduğumuz ödüllü kitap okuma yarışmaları ile her kesimi kitap okumaya teşvik ederek onları nitelikli kitaplarla buluşturmak ve bu sayede, gerek sosyo-kültürel yönden gerekse maddi ve manevi yönden gelişmiş, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un deyimiyle “Asımın Nesli” gençler yetiştirmektir.


Kayıt bilgilerinizi kontrol etmek için giriş yapabilirsiniz.

OYKÜDER Hakkında

2011 yılının sonuna doğru bir grup kitap dostuyla, kitap okuma özürlü olan ülkemiz, milletimiz ve memleketimiz için neler yapabiliriz düşüncesiyle böyle bir platformu kurmaya karar verdik. Gerçekten ülke olarak, ilim adamlarımızın ve yazarlarımızın da çokça söylediği gibi okuma özürlüyüz. Günde ortalama 4-5 saat gibi düzenli olarak televizyon izleyen, internet kafeleri, oyun salonları ağzına kadar dolu olan bir ülkede yaşıyoruz ve maalesef kitap okumaya ayıracak hiç boş vaktimiz yok!

Bu toplumun ileriye taşınmasında bizlere düşen görev okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için örnek olmaktır. Halkın arasına karışmak, onların yanında okumak ve teşvik etmektir. Sırça köşklerimizde elde ettiğimiz unvanların arkasında durmak değildir. Bu ülkeyi eğitecek olan ve ileriye taşıyacak olan bilim ve bilgidir. Başka da sihirli değnek yok. Bunu da sağlayacak olan güç biziz!

Ovidus gerçekten güzel söylemiş; “gençliği kitapla beslemeyen ulusların sonu acıdır”

Bütün bu olumsuzluklara bir çare olabilmek için platform olarak neler yapabileceğimizi bir proje haline getirdik ve çalışmalarımıza başladık. Elhamdülillah bu projemizde başarılı da olduk.

Oykuder Web Sitesi

Kitaplar

Öğrencilere; milli ve manevi değerlerimize uygun olarak İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut Hoca’nın “Haydi Kurtuluşa-Haydi Namaza” kitabını yarışma kitabı olarak seçtik. Ahmet Bulut Hoca yıllardır ülkemizin dört bir yanında Müslümanlara namazı anlatmakta, onların namaz bilincine sahip olması için çalışmaktadır.

Yarışmamızda 20 soru sorulacaktır.

Haydi Kurtuluşa Haydi Namaza
Ahmet Bulut

Yarışma

Yarışmamızda 20 soru sorulacak ve her soruya 30 saniye süre verilecektir. Tüm öğrencilerimize kitabın tamamını kapsayacak şekilde oluşturulacak; bilgiye, okumayı ve kavramayı ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

Yarışma 20 Ocak 2018 günü saat 20:00 ile 20:30 arasında yapılacaktır. Detaylı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilirsiniz.Ödüller

Yarışmamızda ilk üç arasına giren katılımcılarımıza hediyeler veriyoruz.

Yarışma Birincisi

1.000 TL Para Ödülü

Yarışma İkincisi

750 TL Para Ödülü

Yarışma Üçüncüsü

500 TL Para Ödülü

İletişim

oykuderr@gmail.com

+90 505 211 6780

İletişim Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Kullandığınız tarayıcı malesef sitemizde desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanarak sitemize girebilir ve yarışmamıza katılabilirsiniz.