Tüm
Katılımcılarımıza
Teşekkürler!

Ereğli Okuyor Hakkında

Yarışmamızın amacı; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırma; onları sözcüklerin zengin dünyasıyla buluşturma; farklı düşünme, araştırma, dili güzel ve etkili kullanabilme becerisini geliştirme, okuduğu kitabı değerlendirebilme becerisi kazandırmak, analitik düşünebilmelerini sağlama, kitap okumaya ilgiyi artırmaktır.

OYKÜDER Hakkında

2011 yılının sonuna doğru bir grup kitap dostuyla, kitap okuma özürlü olan ülkemiz, milletimiz ve memleketimiz için neler yapabiliriz düşüncesiyle böyle bir platformu kurmaya karar verdik. Gerçekten ülke olarak, ilim adamlarımızın ve yazarlarımızın da çokça söylediği gibi okuma özürlüyüz. Günde ortalama 4-5 saat gibi düzenli olarak televizyon izleyen, internet kafeleri, oyun salonları ağzına kadar dolu olan bir ülkede yaşıyoruz ve maalesef kitap okumaya ayıracak hiç boş vaktimiz yok!

Bu toplumun ileriye taşınmasında bizlere düşen görev okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için örnek olmaktır. Halkın arasına karışmak, onların yanında okumak ve teşvik etmektir. Sırça köşklerimizde elde ettiğimiz unvanların arkasında durmak değildir. Bu ülkeyi eğitecek olan ve ileriye taşıyacak olan bilim ve bilgidir. Başka da sihirli değnek yok. Bunu da sağlayacak olan güç biziz!

Ovidus gerçekten güzel söylemiş; “gençliği kitapla beslemeyen ulusların sonu acıdır”

Bütün bu olumsuzluklara bir çare olabilmek için platform olarak neler yapabileceğimizi bir proje haline getirdik ve çalışmalarımıza başladık. Elhamdülillah bu projemizde başarılı da olduk.

Oykuder Web Sitesi

Kitaplar

5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerine uygun olarak; hayal gücü geliştirmeye ve toplumsal değerlerimizi kavramaya yönelik olarak 5 adet kitap seçtik. Yarışmamızda her bir kitaptan 10 soru, toplamda 50 soru sorulacaktır.

Kutlu Peygamberim
Vural Kaya

Çanakkale Cennet Yolu
Duran Çetin

Başarı Okulu
Özgür Gez

Kağıt Toplayan Profesör
Mehmet Fidan

Bir Göçmen Kızın Hikayesi Abşar
Hasan Sarı

Yarışma

Yarışmamızda 50 soru sorulacak ve her soruya 30 saniye süre verilecektir. Tüm öğrencilerimize 5 kitabın tamamını kapsayacak şekilde oluşturulacak; bilgiye, okumayı ve kavramayı ölçmeye yönelik sorular sorulacaktır.

Kayıtlar tamamlanmıştır. Yarışma 13 Mayıs günü saat 20:00 ile 20:45 arasında yapılacaktır. Detaylı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilirsiniz.Ödüller

Yarışmamızda ilk üç arasına giren katılımcılarımıza hediyeler veriyoruz.

Yarışma Birincisi

Dizüstü Bilgisayar

Yarışma İkincisi

Bisiklet

Yarışma Üçüncüsü

Tablet

İletişim

oykuderr@gmail.com

+90 505 211 6780

İletişim Formu

İstek, öneri ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Kullandığınız tarayıcı malesef sitemizde desteklemiyor. Modern bir tarayıcı kullanarak sitemize girebilir ve yarışmamıza katılabilirsiniz.